The Sims – fenomen gry

      Brak komentarzy do The Sims – fenomen gry

Wszyscy,którzy są fanamiróżnego typu gier komputerowych z całą pewnościądobrze wiedzą, na czym polega gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta kultowajuż gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, początkowo wcale nie miał takiego założenia. Pierwotniealbowiem gra miała być oprogramowaniemsprzyjającym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi.

Dzisiajgra „The Sims” jest grą znaną oraz cenioną,wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeślimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to kłopotliwe,wskutek tego, iż gra ta wielokrotnie uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejatrakcyjnej gry zostaławydana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra taprzenigdy tak w rzeczy samej nie miała jasno oraz dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużozadań, począwszy od konstruowania mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywaniezwykle wciągające z powodu wielu możliwości, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy także, jeśli dodamy, że gra ta takrzeczywiście może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceństworzonym przez siebie postaciom(samodzielnie możemy nadawać im imiona,wybierać odcień skóry czy odcień włosów). Istotnejest wobec tego to,aby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i naodpoczynek czy na spożywaniepojedynczych pokarmów.

Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychczynnościach, wtedy postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,jednakże naturalniejesteśmy w stanie wprowadzić do grytotalnieoryginalnych Simów, jeszcze raz przez siebiestworzonych.Gra „The Sims”, jak i jej kolejne częścizdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają toprzede wszystkim szerokiemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest onabowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską lubtypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcioraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest przede wszystkim dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni gręniezmiernieinteresującą i wciągającą. Wszystkiekomponowane przez graczy postacie są w takim razie trójwymiarowymiprzedmiotami – sprawdź też SimCityBuildIt Hack.

Motyw niekończącej się grykomputerowej był do tej pory wykorzystywany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła takgigantycznej popularności. „The Sims”jest więc pierwszączęścią serii, jaka odniosła spektakularnysukces na pełnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *